LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Basha është minorancë në PD"/ Nishani: Partia ka nevojë për rikthimin e vlerave

14 Qershor 2021, 19:50, Politikë CNA
"Basha është minorancë në PD"/ Nishani: Partia ka

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani, ka deklaruar se Lulzim Basha nuk e ka mbështetjen e anëtarëve të PD.

I ftuar në emisionin ?Raw Politics? me Erla Mëhillin në Euronews, Nishani është shprehur se Basha përfaqëson minorancën në PD dhe se partia ka nevojë për bashkim dhe rikthim të vlerave.

?Nuk e ka mbështetjen e anëtarëve të PD. Basha fitoi vetëm 30 % të votave, 70 % nuk e votuan. Ai përfaqëson minorancën në PD, me gjithë procesin e manipuluar. 30 % e partisë e ka mbështetur Lulzim Bashën. PD nuk është në një situatë normale. Është në një situatë që ka nevojë për një shkundje. PD ka nevojë për bashkim dhe rikthim të vlerave?, është shprehur Nishani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga