LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhaçka: Holanda mbështet mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE

14 Qershor 2021, 16:52, Politikë CNA
Xhaçka: Holanda mbështet mbajtjen e Konferencës së

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi në Bruksel një takim  me Ministren holandeze për Tregtinë e Jashtme dhe Bashkëpunimin për Zhvillim, Singrid Kaag.

Gjatë fjalës së saj Xhaçka vlerësoi mbështetjen e Holandës në mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së.

?Shpresojmë se Parlamenti Hollandez do ta mbështesë qëndrimin e Qeverisë.  Besimplotë që në të ardhmen e afërt të punojmë së bashku për të zgjeruar marrëdhëniet midis vendeve tona?, u shpreh ministrja.

Xhaçka ndodhet në Bruksel si pjesë e delegacionit shqiptar në samitin e NATO-s, delegacion i cili kryesohet nga kryeministri Edi Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga