LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Humb çdo 2 vite me PS dhe fiton 1 herë me PD/ Basha tallet nga ish-deputeti i tij

14 Qershor 2021, 11:20, Politikë CNA

Kreu i LDSH-së, Myslim Murrizi është tallur me fitoren e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Sipas tij, Basha humb  në çdo dy vite me PS, dhe fito një herë në PD.

 ?Basha ishte rrotë më rrotë me rivalin e tij, me ndihmën dhe të këtij këtu dhe pret nga dreka që të shpallet fitues. Çdo katër vjet humb dy herë me ju dhe fiton një herë me ato?, ka thënë Murrizi.

Kujtojmë se Murrizi ka qenë pjesë e PD dhe u përjashtua nga kjo parti, pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit në vitin 2019, në kohë kur PD vendosi të largohej nga Kuvendi./CNA.al

Lajmet e fundit nga