LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush e ka radhën pas Ylli Ndroqit?/ Ja si përgjigjet Arben Kraja

14 Qershor 2021, 09:41, Politikë CNA

Deputeti Myslim Murrizi i ka drejtuar disa pyetje kreut të SPAK, Arben Kraja, gjatë raportimit që ky i fundit po bën në seancën e sotme, në Kuvendin e Shqipërisë.

Ndërsa u ndal edhe tek rasti i publikuar sot nga SPAK, i cili bëri të ditur se i ka kërkuar GJKKO konfiskimin e pasurive të Ylli Ndroqit dhe familjarëve të tij, Murrizi pyeti Krajën, se kush do jetë ?Ylli i radhës?, duke iu referuar kështu edhe klasës politike dhe pasurive të tyre.

?Ju inkurajoj që Ylli të jetë fryma e fundit që ka vënë dorë në taksa.

Sa ka yje të tjerë me taksa dhe me kollare. Me miljona euro pasuri të pa sekuestruara, te Kodra Diellit, në Lalëz, te tegu. A është marrë SPAK-u me këto. Që kanë edhe nga 7 hale për macen?.-iu drejtua Murrizi, kreut të SPAK.

Ndërsa ky i fundit, pa u ndalur në detaje, u përgjigj se ?Kushdo që të jetë i përfshirë në aktivitete të paligjshme, do jetë subjekt i hetimit pasuror?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga