LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Garë e pabarabartë”/ Kadilli pranon humbjen: Unë nuk jam Luli

14 Qershor 2021, 08:45, Politikë CNA

Fatbardh Kadilli i cili garoi për Kreun e Partisë Demokratike ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat. Në fjalën e tij ai u shpreh se gara ka qenë jo standarde. Ai shtoi se ndryshe nga Lulzim Basha  e pranon rezultatin dhe vendimin që shqiptarët morën.

?Ofruam një garë por jo standard.

Unë nuk jam Luli unë  e pranoj këtë rezultat dhe vendimin e shqiptarëve.

unë nuk iki, nuk dorëzohem, nuk krijoj parti të re.

Por do të shplasor ide për ngritjen e Partisë Demokratike.

Unë do vazhdoj komunikimin tim me demokratët.

Kjo garë është e pabarabartë, prandaj nuk e kam uruar fituesin. Nëse do ishte e barabartë do ta uroja?, u shpreh Kadilli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga