LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Forconi aritmetikën”/ Gazetari ironizon zgjedhjet në PD: Ta dinte Naimi i shkretë do ishte bërë kinez

14 Qershor 2021, 08:01, Politikë CNA

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar zgjedhjet e djeshme, për kryetarin e Partisë Demokratike.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri ka publikuar një procesverbal të mbajtur një ditë më parë në një nga qendrat e votimit të PD, ku del se ka më shumë vota se votues.

Tomorri bën thirrje të përfocohet aritmetika në shkollat fillore, ndërsa ironizon duke thënë se ta dinte Naimi i shkretë si do ishte elita politike 150 pas, do ishte bërë kinez.

?Dhe drita e diturise perpara do te na shpjere.

Ta dinte Naimi i shkrete se 150 vjet me pas, elita politike e Shqiperise do bente mbledhje-zbritje si puna e ketyre tek ky procesverbali, do i kishte qr, do ishte bere kinez.

Keni Perendi, forconi aritmetiken neper shkollat fillore se po i beni gjemen vendit.?-shkruan gazetari Klodian Tomorri.

Në procesverbalin e publikuar nga gazetari Tomorri, thuhet se në kuti janë gjetur 663 vota, ndërsa votues kanë qënë 660./ CNA.al

Lajmet e fundit nga