LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Indrit Hoxha “shuplakë” Bashës/ Ke vetëm një shans të bëhesh kryeministër

14 Qershor 2021, 11:55, Politikë CNA

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha, ka komentuar procesin e djeshëm zgjedhor në PD.

I ftuar në studion e Report tv, Indrit Hoxha tha se i vetmi shans që Lulzim Basha ka për tu bërë kryeministër, është rikthimi I Berishës në krye të PD-së.

Sipas tij, ish-kryeministri Sali Berisha është njeriu që mund të bashkojë PD-në, dhe të sjellë fitoren.

?Basha ka një shans të bëhet kryeministër. Që në krye të PD të kthehet Sali Berisha. Ai është nga njerëzit që mund ta bashkojë PD-në dhe të sjellë fitoren.?-tha Indrit Hoxha.

Sa i takon shpalljes së Berishës non-grata nga DASH, Hoxha tha se ?Berisha nuk i ka ikur asnjë sfide në jetën e tij. Shpallja non-grata është sfidë për Berishën. Ai ka nisur një rrugë ligjore, duhet ta lëmë drejtësinë të flasë?.

Gjithashtu Indrit Hoxha i ka dhënë edhe një ?shuplakë? të fortë Lulzim Bashës, ndërsa tha se ?Nëse ky është modeli perëndimor i Bashës, siç bëri këto zgjedhje, se di ku është perëndimi këtu.

Në garat brenda PD, Basha ka fituar 3:0, ndërsa në betejen Rama-Basha, ka humbur 5:0.

Ky ka bërë masakër brenda PD, hoqi 23 mijë anëtarë?-tha Indrit Hoxha.

Më tej, ai theksoi se Basha është votuar vetëm nga 30% e  anëtarëve të PD. Sipas tij, 70% e demokratëve nuk kanë besim te Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga