LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD në ditët më të këqija”/ Nishani: Basha është i pazotë dhe i paaftë për të ardhur në pushtet

14 Qershor 2021, 19:27, Politikë CNA
“PD në ditët më të këqija”/ Nishani: Basha

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani u shpreh se Lulzim Basha me vota reale ka marrë mbështetjen e vetëm 30% të demokratëve, që sipas tij është një shifër shumë e vogël për të pasur fuqi për reformimin e partisë.

Nishani deklaroi në emisionin ?Row Politics? me Erla Mëhillin se PD sot është në ditën më të keqe, duke shtuar se është hera e parë në histori që një parti merr mandatin e tretë rresht në opozitë.

Ai ngriti alarmin, se edhe në zgjedhjet e ardhshme PD i ka zgjedhjet e humbura.

?Kreu i PD ka marrë mandat me mbështetje të 30% të demokratëve dhe ky është fakt. Ai mund të qëndrojë në zyrën e PD por duke qenë se nuk ka mbështetje nuk ka fuqi për reforma që janë të nevojshme për PD.

PD sot është në një situatë më të keqe se kurrë më parë. Më thoni kur ka ndodhur që një parti të marrë mandatin e tretë rresht në opozitë dhe me një potencial rrisku të lartë të humbasë edhe në zgjedhjet e ardhshme.

Sot PD ka një zbehje të madhe. Maskrën zgjedhore ose je i pazoti për ta ndaluar ose i paaftë për ta tejkaluar. Unë mendoj se Basha i ka të dyja së bashku?, tha Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga