LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kush kandidon njeh rregullat e lojës”/ Duma i përgjigjet akuzave të Kadillit

14 Qershor 2021, 19:48, Politikë CNA
“Kush kandidon njeh rregullat e lojës”/ Duma i përgjigjet

Deputetja e zgjedhur Grida Duma, ka komentuar deklaratën e fundit të Bashës pas rikonfirmimit në krye të PD.

E ftuar në Syri tv, ajo tha se nuk ka pasur një garë të pabarabartë dhe se deklarata e Bashës është përbashkuese sipas vlerave që përcaktojnë vetë Partinë Demokratike që nga lindja e saj.

“Nuk e shikoj si domëthënëse mospërmendjen e emrave. Por shikoj si domethënëse që Basha i falenderon kandidatët e tjetër dhe tregon qartazi vullnetin e vet për të mbajtur frymën e PD së madhe dhe gjithëpërfshirëse dhe si njohëse e  kontributeve dhe vlerave, që do të thotë që gara është vlerë dhe duhet respektuar si e tillë.”

Duma iu përgjigj edhe akuzave të Kadillit, i cili me daljen e rezultateve, deklaroi se gara ishte e pabarabartë dhe pa standarte.

“Ky është momenti real që unë e degjoj fjalën e z. Kadilli. Unë shpresoj qe edhe me dijen që ka në PD, të vijojmë dhe të dëgjojmë gjërat që vlejnë nga Z. Kadilli.

Nëse mendon se gara është e pabarabartë, nga fillesa deri në fund nuk kandidon, nëse kandidon do të thotë që njeh këto rregulla loje.

Besoj që bie poshtë kjo tezë sa kohë nuk ka asnjë fakt konkret pabarazie të paktën statutore.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga