LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet e 25 Prillit/ Kolegji Zgjedhor, shqyrton sot Elbasanin dhe Fierin

15 Qershor 2021, 06:34, Politikë CNA
Rezultatet e 25 Prillit/ Kolegji Zgjedhor, shqyrton sot Elbasanin dhe Fierin

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë sot kërkesën-ankesë të PD, për zgjedhjet e 25 Prillit.

Në shqyrtim do të kalojnë ankesat për Qarkun e  Fierit dhe të Elbasanit.

PD në këto qarqe ka kërkuar pavlefshmëri zgjedhore.

Më herët Kolegji Zgjedhore ka vendosur për ankimimet e PD për qarqet, Berat, Vlorë, Gjirokastër, Korçë, Tiranë, Durrës dhe Shkodër.

Me dy qarqet që do të shyqrtohen sot, Kolegji Zgjedhor mbyll përfundimisht, kërkesat e partive politike për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit./CNA.al

Lajmet e fundit nga