LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklaratat e Nishanit për Bashën/ Duma: Të pavërteta, nuk duam përçarje brenda partisë

14 Qershor 2021, 20:17, Politikë CNA
Deklaratat e Nishanit për Bashën/ Duma: Të pavërteta, nuk

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Grida Duma, i është kundërpërgjigjur deklaratve të Bujar Nishanit i cili tha se anëtarët e PD u vunë në shërbim të Bashës në zgjedhjet brenda partisë.

E ftuar në Syri tv, Duma tha se këto akuza nuk qëndrojnë , duke shtuar se fakti që PD humbi i faturohet edhe faktit që refuzoi bashkimin me 2-3 elementë të krimit.

?Pas 25 prillit, ajo që kemi thënë në publik është që nuk ka qenë një paaftësi e PD, por një zgjedhje e PD për të mos ardhur në pushtet me mjete të së keqes.

Dhe kjo ishte për tu gjykuar nga demokratët. Humbja me rezultat statistikor është sepse lidershipi i partisë zgjodhi të mos bashkohet me dy-tre elementë të krimit.

Dhe ajo që Basha thotë në këtë deklaratë është që unë kuptoj që ju ma dhatë edhe njëherë besimin duke më vlerësuar për këtë mjet që unë përdora jo për mjetin që unë nuk përdora.

Kjo është e vetmja arsye për falenderimin për moskapjen e PD.

Në asnjë mënyrë nuk do të kishte ndodhur që kryesia e partisë do votonte nëse ata kandidatë do ishin kapur.

Çështja e debatit, e ka kërkuar me kundërshtarin.

Kam votuar Bashën dhe kjo nuk ishte kërkesë e tij.

PD duhet të ruajë diversitetin dhe nuk duhet të ketë përçarje brenda saj. Nuk mendoj se qëndron deklarata e Nishanit që anëtarët e PD janë vënë në fuksion të Bashës.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga