LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“PD nuk duhet të ketë pushime verore”/ Duma: Do bëjmë axhendën kundër Ramës

14 Qershor 2021, 20:27, Politikë CNA
“PD nuk duhet të ketë pushime verore”/ Duma: Do

Deputetja e zgjedhur e PD, Grida Duma, ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në Syri tv, ku u shpreh se pas zgjedhjeve PD nuk duhet të ketë pushime verore, por një axhndë të saj në luftën kundër Ramës.

?Unë mendoj që Partia Demokrtatike nuk duhet të ketë pushime vere. Ajo që duhet të ndodhë, është që forumet duhet të mblidhen dhe brenda tyre duhet të përcaktohen një agjendë pa pushime verore.?

Lidhur mbi një rikthim të z. Berisha në krye të PD, Duma tha se kjo është e një normalitet brenda së drejtës së tij.

?Nuk kam pasur asnjëherë delirin ta këshilloj, apo gjykoj, vendimet e liderit historik të PD. Aty unë lexoj një qartësi të tij dhe një rrumbullakosje gjithashtu që është marka e tij, ku është në kufijtë e një normaliteti të të se drejtës së tij kushtetuese. Sigurisht që në këtë moment adrenalina e tij është e një niveli tjetër?, tha Duma./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga