LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Shehaj i përgjigjet ftesës së Bashës/ “Ne bashkë jemi në PD, s’jemi ndarë kurrë”

14 Qershor 2021, 20:28, Politikë CNA
Agron Shehaj i përgjigjet ftesës së Bashës/ “Ne

Agron Shehaj ka vlerësuar parregullsi në procesin zgjedhor të Partisë Demokratike, ndërsa u shpreh se rezultati ishte i qartë. Sipas tij, 15% i rezultatit nuk reflekton mbështetjen që ai gëzon mes demokratëve.

Rezultati ishte i qartë. Pritshmëritë e mia ishin shumë më të mëdhaja. Basha do të jetë kryetari. 15% nuk reflekton mbështetjen që u kam në kryesi. Ka patur parregullsi. Kanë qenë të lidhura me faktin se me dhjetëra demokratë janë përjashtuar. Vëzhguesit e mi nuk patën mundësi të verifikojnë kush po voton?, u shpreh Shehaj në emisionn ?Opinion?.

I pyetur për deklaratën e Lulzim Bashës, u cili i ftoi rivalët e tij të bashkojnë forcat kundër regjmit Rama-Doshi, Shehaj tha se ata bashkë janë në PD dhe se nuk janë ndarë kurrë.

?Ne bashkë jemi. Nuk jemi ndarë ndonjëherë. Kjo ishte një garë brenda PD-së?  Pothuaj se të gjithë deputetë dhe kryetarët e degëve nuk kanë qenë me mua. Nuk i gjykoj. Kështu është. secili vendos sipas rrethanave?, u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga