LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më në fund vjen lajmi i shumëpritur për shqiptarët”/ Rama: Ia dolëm edhe kësaj sfide

16 Qershor 2021, 10:38, Politikë CNA
“Më në fund vjen lajmi i shumëpritur për

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me lajmin, sipas të cilit ambasadorët e 27 vendeve anëtare të unionit miratuan këtë të Mërkurë, përfshirjen e Shqipërisë dhe dy vendeve të tjera të rajonit, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, në listën e vendeve, qytetarët e të cilëve lejohet të hyjnë për udhëtime jo-esenciale në hapësirën e përbashkët.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se ky është lajmi që prisnin shqiptarët, ndërsa shton se Shqipëria nuk do të ndalet në ngjitjen drejt majës ku meritojnë fëmijët tanë.

?Lajmi që prisni.

Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Ia dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë?-shkruan Rama.

Lajmet e fundit nga