LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet u vodhën/ Nishani degjeneron Bashën, me fakte

16 Qershor 2021, 09:09, Politikë CNA
Zgjedhjet u vodhën/ Nishani degjeneron Bashën, me fakte

Ish-presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Lulzim Basha përfaqëson minorancën, sot në PD.

Përkthyer në shifra, sipas tij Basha përfaqëson më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.

?Po evidentojmë se kemi probleme thelbësore me zgjedhjet në këtë vend.

 Ngrihet pushteti shfrytëzon të gjithë fuqinë e tij, i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të vet. Bëhen zgjedhjet në parti ngrihet i pushtetshmi brenda partisë dhe i vjedh zgjedhjet në favor të pushtetit të tij?, është shprehur Nishani.

Sipas Nishanit, në Bashkinë Korçë,  ku patën mundësi kandidatët të kontrollin pjesërisht pushtetin rezultoi se fitoi vetëm 70%.

Ndërsa, në Devoll kryetari i PD deklaroi publikisht se ndihet i turpëruar dhe e bojktoi procesin e votimit pasi anëtarëve ju mohua pjesëmarrja.

?50% e anëtarësisë fshihet. Një media ka treguar si hidhen 7 fletë votimi në kuti dhe kjo ka ndodhur kudo. Sot përfaqëson minorancën e PD më pak se 30% të anëtarësisë së PD-së.’ ka thënë Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga