LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha me procese penale në SHBA”/ Spartak Ngjela ‘trondit” PD

16 Qershor 2021, 10:06, Politikë CNA
“Basha me procese penale në SHBA”/ Spartak Ngjela

Avokat Spartak Ngjela ka lëshuar deklarata të forta kundrejt Lulzim Bashës.

Sipas Ngjelës, Basha  është mediokër, nuk ka vlerën e një burri shteti,  di vetëm të bëjë intriga në kuptimin politik, të marrë dhe të udhëheqë ca njerëz.

 ?Është në ngërç në marrëdhënie me Amerikën, e ke provën ambasadorja amerikane nuk e takoi atë, por kandidatët, ky ishte mesazhi?,  ka thënë Ngjela, i ftuar në emisionin ?Breaking? në Top Neës.

Sipas të njëjtit, me deklaratat e tij se një herë i fitoi zgjedhjet dhe më pasi ia vodhën, tregon se ai nuk është një burrë shteti

?Çfarë tregoi me këtë qëndrim, se nuk është burrë shteti? Nuk jep dorëheqjen. Ai është më procese penale në SHBA. Berisha është padroni i tij, është shpallur Non-grata. Ku do të shkojë? Ku do të vejë?

Ai nuk ka sistemin e mbrojtjes të nenit 2, pikës dy të Dekriminalizimit që e kanë miratuar vetë dhe nuk e lejon atë jetë në Parlament. Reforma në drejtësi i kap ata?, është shprehur Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga