LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Holanda ndezi dritën jeshile për Shqipërinë/ Nuk përmbahet më Rama

16 Qershor 2021, 12:08, Politikë CNA
Holanda ndezi dritën jeshile për Shqipërinë/ Nuk

Mediat holandeze raportuan sot se Parlamenti i Holandës mbështeti nisjen e bisedimeve për integrimin e Shqipërisë në BE.

Pas kësaj kryeministri Edi Rama ka shkruar se ky është një tjetër lajm i mirë pasi BE hoqi kufizimet për Shqipërinë.

Në një rpostim në rrjetet sociale Rama është shprehur se e kishte paralajmëruar këtë zhbllokim të Shqipërisë.

?Lajm tjetër i mirë

Parlamenti hollandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri – BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim.

*ju’a kisha thënë, pa u bërë zgjedhjet atje nuk kemi çfarë presim dhe ja, zgjedhjet mbaruan Shqipëria u zhbllokua?, ka shkruar Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga