LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ministri socialist shigjeton PS/ Është koha për punë, jo për trakte

17 Qershor 2021, 07:27, Politikë CNA
Ish-ministri socialist shigjeton PS/ Është koha për punë, jo

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf dhe kryebashkuiaku i Vlorës, Dritan Leli, një ditë më parë kanë inspektuar nga afër landfillin e Sherishtës, ku është folur edhe për një projekt të ardhshëm në lidhje me furnizimin e qytetit të Vlorës me ujë të pijshëm për 24 orë.

Zingraf dhe Leli kanë vizituar më pas një nga vendet ku do të bëhet kapsulimi i mbetjeve 25-vjeçare në dy vendet e depozitimeve ekzistuese, në Vlorë dhe Orikum, ndërsa vizita e tyre është mbyllur në Sherishtë.

Në lidhje me këtë lajm ka ardhur një reagim nga ministri i Financave në qeverinë socialiste, Arben Malaj.

Ky i fundit, në një postim në rrjetet sociale, e cilëson si lajm të gëzueshëm mbështetjen e qeverisë gjermane per nje nga pikat me problematike, sipas tij, te turizmit ne Jugun e Shqiperise.

Malaj shpreh mirënjohjen për mbështetjen gjermane, ndërsa duket se nuk lë pa shigjetuar edhe Partinë Socialiste, në lidhje me përplasjet që kanë pasur së fundi me kryebashkiakun Leli, ndërsa shkruan se ?Eshte koha per pune jo per trakte dhe grupazhe edhe brenda partive.?.

?Një lajm i gezueshem per mbeshtetjen e qeverise gjermane per nje nga pikat me problematike te turizmit ne Jugun e Shqiperise.

Mirenjohje e vecante qeverise gjernane, ambasadorit dhe ekipt te bashkise Vlore – qe garanton siguri tek donatet dhe partneret strategjik.

Eshte koha per pune jo per trakte dhe grupazhe edhe brenda partive.

Integriteti eshte garancia me e madhe e cdo suksesi!!

Mirenjohje qytetareve te qarkut te Vlores qe e kerkojne dhe e meritojne pastertine jo vetem nga pa pastertite ne kohe plazhi?-shkruan Arben Malaj.

Kujtojmë këtu se dy ditë më parë, ka pasur një përplasje të fortë mes kryebashkiakut Leli dhe Këshillit Bashkiak të Vlorës, ndërsa deputeti i zgjedhur i PS në këtë qark, Anduel Tahiraj tha se ?Leli ka humbur mbështetjen e PS?./CNA.al

Lajmet e fundit nga