LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me një mik special”/ Rama shkon në shtëpinë e Nicolas Sarkozy

16 Qershor 2021, 18:02, Politikë CNA
“Me një mik special”/ Rama shkon në shtëpinë e

Kryeministri Edi Rama ka shkuar ditën e sotme në shtëpinë e ish-presidentit të Francës Nicolas Sarkozy.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë, i cili deklaron se ka udhëtuar për në Paris dhe ka konsumuar një bisedë me Sarkozy.

Rama tregon se ish-presidenti francez e ka këshilluar për sfidat e Shqipërisë në rrugën e zhvillimit ekonomik e social dhe të integrimit europian.

?Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas Sarkozy, me të cilin kam privilegjin të këshillohem për sfidat e Shqipërisë dhe rajonit tonë, në rrugën e zhvillimit ekonomik e social, e të integrimit europian?, shkruan kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga