LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez/ Xhaçka jep lajmin e mirë për Shqipërinë

17 Qershor 2021, 14:45, Politikë CNA

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka dhënë lajmin e mirë për Shqipërinë. Ministrja ka bërë të ditur se Parlamenti Holandez ka dhënë dritën jeshile për çeljen e negociatave për Shqipërinë.

Përmes një njoftimi, Xhaçka ka bërë të ditur se Holanda i ka dhënë ?Po?-në Shqipërisë për hapjen e negociatave për integrimin e saj në BE, duke shtuar se janë përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

?Holanda sapo votoi ?Po?! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Një lajm shumë i mirëpritur dhe një njohje e merituar e çlirimit tonë të reformës?, shkruan Xhaçka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga