LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“PD është tkurrur”/ Kadilli: Ne e kemi burokratizuar partinë

17 Qershor 2021, 16:18, Politikë CNA
“PD është tkurrur”/ Kadilli: Ne e kemi burokratizuar

Ish kandidati për kreun e PD Fatbardh Kadilli u shpreh se PD është kthyer në burokratizuar dhe nuk lejon qytetarët të shprehin vullnetin e tyre politik si duhet, pa kufizime.

Në një intervistë për Report Tv, Kadilli deklaroi se opozita është rrudhur me 30% të anëtarëve për shkak të mënyrës si po trajtohet partia, ndërsa shtoi se kjo shifër solli edhe humbjen e PD në zgjedhjet e 25 prillit.

?Më tepër se vota mua më shqetëson diccka tjetër. Ne e kemi burokratizuar PD. Ne kishim 106 mijë anëtarë e më pas kishim 75 mijë anëtarë. Si mund të kishim fitore kur kemi humbur anëtarë? Kjo ka ardhur për shkak të burokratizuar.

Vullneti politik i dikujt që është individ është një mundësi për të shprehur vullnetin politik. PD ëshë tkurrur me 30%?, tha Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga