LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

17 Qershor 2021, 17:24, Politikë CNA
Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është

Partia  Demokratike humbi për të tretën herë në zgjedhjet e përgjithshme.

Pas disfatës në 25 prill, PD shkoi në zgjedhje të brendshme në 13 qershor, ku në garë ishin katër kandidatë, Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Lulzim Basha, duke u rizgjedhur ky i fundit edhe për katër vitete ardhshme në opozitë.

Në një postim në rrjetin social, gazetari Edison Ypi ka ironizuar situatën në PD, ndërsa shkruan se është bërë kashtë e ko*e.

?Partia Demokratike u bë kasht’ e koqe. Koqet duken. Kashtën e ka marrë era?, shkruan Ypi./CNA.al

Lajmet e fundit nga