LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi ironizon ish-konkurentët e “Përputhen”/ "E bënë vendin e begatë"

17 Qershor 2021, 17:54, Politikë CNA
Murrizi ironizon ish-konkurentët e “Përputhen”/ "E

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar ish-konkurentët e ?Përputhen? dhe grumbullimet e qytetarëve për të bërë foto me ta.

Murrizi me tone ironike thotë se ?Përputhen? e bëri Shqipërinë një vend më të begatë dhe një shoqëri më demokratike, duke ndikuar deri te Parlamenti holandez, i cili dha ?Po?-në për hapjen e negociatave.

?Kjo ? proteste? plot ? kurajo e dinjitet? i qytetareve Shqiptare ne çdo qytet ku shkel kemba e Antoneles dhe e antareve te tjere te emisionit ? perputhen? per te bere patjeter nje foto me Ta qe te realizojne enderren e tyre per nje jete me te mire, nje vend te begate dhe nje shoqeri demokratike mendoj qe ndikoj fuqishem tek parlamenti Holandez qe te jepte ok per çeljen e negociatave te Shqiperise me BE

Nga sot e tutje,le te dali nje shtet antarë i BE dhe te guxoj te thote qe Shqiperia dhe Shqiptaret nuk kane plotesuar 16 kushtet e vendosur me pare nga BE!!!!!! Ate qe beri emisioni perputhet per 61 nete duke levizur ne çdo bashki te Shqiperise, nuk e kane bere dot te gjitha qeverite e ketij vendi prej 30 vitesh

Shpresoj shume ,qe BE ti bej presion politikes Shqiptare ,qe sa me pare te kemi zgjedhje te parakoheshme, qe ne Kuvend te jene patjeter si perfaqesues te ketij populli, te gjithe pjesemarresit e emisionit perputhen minus 40 dhe plus 40

Javen qe vjen, ÇIMI i emisionit perputhen plus 40-80 eshte i ftuar ne shtepine e presidentit Macron qe te bindi edhe Francen per te dhene ok per çeljen e negociatave me Shqiperine. Fale qendreses Tuaj ne radhe per foto, Shqiperia rraset koke e kembe brenda ne zemer te BE-se. Kurajo, Durimi, Qendresa, dhe Kembengulja Juaj ne kete vd, per nje foto, eshte admiruese?, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga