LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk mund të presim deri 2025”/ Zbardhen detajet, çfarë deklaroi Basha në mbledhjen e Kryesisë

18 Qershor 2021, 10:45, Politikë CNA
“Nuk mund të presim deri 2025”/ Zbardhen detajet,

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së PD, ndër të tjera, Lulzim Basha është ndalur edhe tek zgjedhjet e 13 qershorit, të cilat sipas tij treguan vullnetin e demokratëve për të vazhduar betejën për ndryshim.

Basha ka theksuar se demokratët kanë kërkuar vazhdimin e betejës dhe ai paralajmëron se për këtë qëllim duhet përgatitje me të gjitha format e mjetet për këtë përballje.

Gjithashtu, Basha tha se shqiptarët e demokratët nuk mund të presin deri në 2025, prandaj një orë e më parë duhet rrëzuar regjimi.

?E?shte? e domosdoshme qe? te? gjithe? ne, nga Kryesia te Ke?shilli kombe?tar, te? lexojme? qarte? ate? qe? ishte vullneti i demokrate?ve. Ata e dine? me? mire? se ne se cfare? ka ndodhur ne? 25 prill, ata e dine? me? mire? se ne se sa e ve?shtire? e?shte? pe?rballja me regjimin, ndaj cdo hap qe? do te? be?jme? deri ne? pe?rfundimin e analize?s dhe mbledhjen e Kuvendit Kombe?tar, duhet te? kemi parasysh qe? demokrate?t na ke?rkuan vazhdimin e beteje?s. Dhe pe?r te? arritur ke?te?, detyra jone? e?shte? te? pe?rgatitemi me te? gjitha format dhe mjetet pe?r ke?te? pe?rballje. Nje? pe?rballje qe? ke?rkon qe? Partia Demokratike te? jete? e gatshme pe?r ta kryer detyre?n e saj ndaj regjimit nje? ore? e me? pare?, sepse Shqipe?ria, shqiptare?t dhe demokrate?t nuk mund te? presin deri ne? 2025. ?? tha Basha.

Lajmet e fundit nga