LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monika Kryemadhi i lë Vasilit vendin në Kuvend/ Pranon mandatin e deputetes në Fier

21 Qershor 2021, 10:42, Politikë CNA
Monika Kryemadhi i lë Vasilit vendin në Kuvend/ Pranon mandatin e

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka pranuar të marrë mandatin e deputetes në Fier.

Në këtë mënyrë, Kryemadhi i ka dhënë shansin nënkryetarit të LSI Petrit Vasili të futet në Kuvend, pasi ka marrë mandatin e deputetit në Tiranë.

Duke pranuar mandatin e Fierit, kështu Monika Kryemadhi ka ?djegur?, Kejdi Mehmetjan e cila ishte renditur e dyta në listën e Fierit.

Kujtojmë se nga zgjedhjet e 25 prillit, LSI mori vetëm 4 mandate, dy në Tiranë, një në Fier dhe një në Shkodër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga