LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ministri i Ramës ironizon aksionin në bregdet/ Nuk jetojmë dot pa zhurmën e matrapikut

21 Qershor 2021, 07:38, Politikë CNA
Ish-ministri i Ramës ironizon aksionin në bregdet/ Nuk jetojmë

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Ylli Manjani ka ironizuar aksionin për shembjen e ndërtimeve të paligjshme në zonat bregdetare.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se tashmë jemi mësuar dhe nuk e konceptojmë dot bregdetin, pa zhurmën e matrapikut dhe rrugët e papërfunduara.

?10 vitet e fundit kemi qenë banorë të rregullt në bregdetin e jugut.

Në të gjitha vitet njësoj kemi parë e përjetuar zhurmën e matrapikut, betoniereve, ekskavatorëve, rrulëve e makinerive të rënda që punojnë fort në qershor-korrik-gusht?!

Rrugë të shkepura, gropa të hapura për themele, kantiere ndërtimi, publike dhe private, të gjitha bëhen në verë. Edhe shembjet e ndërtimeve ndodhin në verë. Në kulmin e pushimeve. Madje të shtunën e të dielën. Bash ato ditë kur njerëzia sulen në bregdet.

Në verë bëhen të gjalla edhe Tatim-Taksat,Taskforcat, policia pa bojë e DPSHTRR dhe pa dyshim edhe DJ-OSHEE.

Në janar-shkurt-mars-prill-maj e në vijim, në shtator-tetor-nëntor- dhjetor jeta pushon. Puna në kantere mbyllet. Eskavatorët fiken. Punojnë vetëm ata pa leje. Rrugët mjaftojnë edhe ashtu të ngushta nga lënia në mes?

Duket sikur më shumë duhet treguar, pra duhet bërë shoë se ?po punojmë?? Njësoj, si shteti ashtu dhe privati.

Tani jemi mësuar. Nuk e konceptojmë dot më detin pa zhurmën e matrapikut. As me rrugë 100% të mbyllura.?-shkruan Manjani.

Lajmet e fundit nga