LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bëji të fala Monës”/ Petrit Vasili i 300 votave del blof

21 Qershor 2021, 07:32, Politikë CNA
“Bëji të fala Monës”/ Petrit Vasili i 300 votave del

Nënkryetari i LSI ?së, Petrit Vasili, dje është shfaqur i shqetësuar në rrjetet sociale për kufjtë detarë.

Por përveçse qytetarët nuk e marrin seriozisht në atë çfarë e shkruan, e nxjerrin edhe blof.

Kur thua që marrëveshja është tradhëti kombëtarë atëherë si quhet ajo e juaja, ishte fitore e madhe e diplomacisë? Se kështu i bie?.

Ishe në pushtet kur fisrmoi Basha me Bakojanis për detin, pse flet sot? Apo u harrua se ka dhjetë vjet që u shit??, i shkruajnë qytetarët.

Vasili i cili  doli vetëm, me 300 vota nga zgjedhjet e 25 Prillit, është përdorur nga qytetarët dhe për të shenjëstruar kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi.

?Bëji të fala Monës dhe thuaji të dalë pak në Facebook, se na ka marrë malli?, i shkruan një qytetar.

Në fakt Petrit Vasili, varet nga Kryemadhi nëse do të hyjë në Kuvend apo jo, dhe në këto rrethana, duket se nuk e kupton çfarë shkruan e deklaron, duke harruar edhe të kaluarën, kohën kur ai ka qenë në pushtet.

Me 25 Prill, qytetarët, i treguan vendin, duke i dhënë vetëm 300 vota, një mesazh ky se nuk e duan në Kuvend.

Megjithëse është skandal, nëse në Kuvend do të ketë një deputet që ka marrë vetëm 300 vota, thuhet se Kryemadhi do ta bëjë pjesë të legjislaturës./CNA.al

Lajmet e fundit nga