LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Një zyrtar shqiptarë në rrjetin e trafikut të kokainës/ Zbardhet skema e rekrutimit

21 Qershor 2021, 09:45, Politikë CNA
Një zyrtar shqiptarë në rrjetin e trafikut të

Një rrjet trafikantësh kokaine që operonin Gjermani-Zvicër janë goditur nga drejtësia.

Në këtë rrjet raportohet se janë të përfshirë dy shtetas shqiptarë, të cilët tashmë janë nën hetim nga Prokuroria e Tiranës.

Njëri prej shtetasve shqiptarë, raportohet se është një zyrtar, i cili dyshohet se rekrutonte persona në rrjetin e trafikut.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për se bëhet fjalë për një grup trafiku të dënuar në Zvicër, ndërsa nga hetimi i autoriteteve zvicerane dhe gjermane kanë rezultuar dhe dy shqiptarë të përfshirë, njëri prej të cilëve zyrtar shtetëror./CNA.al

Lajmet e fundit nga