LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikanti i kokainës, patronazhist i PS/ Denoncon Gazment Bardhi

21 Qershor 2021, 11:37, Politikë CNA
Trafikanti i kokainës, patronazhist i PS/ Denoncon Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka lëshuar akuza ndaj Qeverisë, pas arrestimit të zjarrfikësit Ndriçim Harka si pjesë e grupit të kokainës.

?Ndalohen dy trafikantë droge dhe përgjimet tregojnë se kanë qenë të angazhuar në blerje votash për regjimin Rama-Doshi. Arrestohet për trafik droge një punonjës i zjarrëfikëses në Tiranë dhe rezulton të jetë patronazhist i PS-së
Ky është kriminalizimi i politikës, kjo është masakra zgjedhore e 25 prillit, kështu u pengua ndryshimi që njerëzit donin, me trafikantë droge e paratë e pista të drogës. Zhbërja e kësaj padrejtësie është dhe do të mbetet misioni ynë?, ka shkruar Bardhi në rrjetet sociale.

Më tej ai ka thënë se nuk do të ndalen në betejën,kundër kësaj pakice që përdor çdo mjet për të tjetërsuar vullnetin e lirë të shqiptarëve
?Ne nuk do të ndalemi në betejën tonë kundër kësaj pakice që përdor çdo mjet për të tjetërsuar vullnetin e lirë të shqiptarëve. Me shumicën e qytetarëve ne do të kthejmë legjitimitetin dhe demokracinë në vend?, shprehet më tej Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga