LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryemadhi shpërblen "lëpirjet" e Petrit Vasilit/ Si gënjente kryetarja e LSI, në fushatë

21 Qershor 2021, 12:14, Politikë CNA
Kryemadhi shpërblen "lëpirjet" e Petrit Vasilit/ Si

Monika Kryemadhi, ka zgjedhur të fusë në Kuvend një deputet të pavotuar.

Pas falimentimit të LSI-së, Kryemadhi ka injoruar vendimin e qytetarëve, duke ia lënë mandatin e Tiranës, Petrit Vasilit dhe duke eliminuar Kejdi Mehmetajn, e cila ishte e dyta në listë, në Qarkun e Fierit.

Petrit Vasili, i cili ishte i treti në listën në Qarkun e Tiranës ka marrë marrë 362 vota nga procesi zgjedhor 25 Prilli, ndërsa Kejdi Mehmetaj ka marrë 712, pothuajse edhe njëherë më shumë se i përzgjedhur i Kryemadhit.

Pra, kryetarja LSI ?së, ka treguar se nuk i intereson vullneti i qytetarëve, derisa ka në duar dhe mund ta përdorë si të dojë Petrit Vasilin.

Ky i fundit dështoi të udhëhiqte LSI dhe së fundmi dështoi edhe të merrte votat e qytetarëve.

Nuk përmendet për ndonjë kontribut, por vetëm për dështime.

Kjo lëvizje e Kryemadhit, njëherësh zbardh edhe gënjeshtrat e saj, gjatë fushatës elektorale.

Gjatë gjithë fushatës zgjedhore, kur LSI braktisej çdo ditë e më shumë Kryemadhi, deklaronte, se LSI është e të rinjve.

?Të rinjtë e Durrësit dhe të Vlorës do ta paketojnë Edi Ramën në 3D. Ashtu siç bën ai projektet e tij 3D, ashtu do ta paktojnë Ramën, për ta çuar para gjykimit dhe të Zotit lar?, deklaronte Kryemadhi gjatë fushatës elektorale në Durrës dhe në qytete të tjera.

Por, sot u kuptua se kur e ka pasur fjalën për të rinj, ideja ka qenë Petrit Vasili.

Kryemadhi me të riun Petrit Vasilin që në të gjithë Qarkun e Tiranës, mori 362 vota, do të paketonte Edi Ramën.

Megjithëse përfunduan vetë të paketuar, Kryemadhi duket se preferon t?i thellojë skandalet, duke marrë me vete një të dështuar për ta bërë deputet./CNA.al

Lajmet e fundit nga