LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mund të kisha bërë aksident/ Iva Tiço “i përvishet” qeverisë: Këta të rrugëve me videot me dron…

22 Gusht 2020, 21:22, Lifestyle CNA
Mund të kisha bërë aksident/ Iva Tiço “i

Gazetarja Iva Tiço ka kritikuar ashpër qeverinë lidhur me rrugën që shkon nga Fieri në Apolloni.

Tiço ka treguar se ka shkuar në Apolloni për të kaluar fundjavën, por rrëfen se në rrugën e vjetër që shkon nga Fieri në qytetin antik dhe që lidhet me rrugën e sapoinauguruar nuk ka asnjë tabelë.

Ajo ironizon qeverinë duke thënë se ata që i bënë rrugës video me dron për raportim te shefi, duhet të kishin vënë një tabelë.

Gazetarja deklaron se në rastin më të keqm udhëtarët mund të pësojnë aksident dhe në rastin më të mirë mund të shkojnë deri në Levan.

?Apollonia është gjithmonë një ide e mirë, natyrë e bukur dhe histori për të vizituar. Mirë do ishte që këta të rrugëve bashkë me videot me dron kur i raportojnë shefave të tyre të vinin dhe ndonjë tabelë atje ku rruga e vjetër që vjen nga Fieri kryqëzohet me autostradën e sapoinaguruar. Ndryshe mund të përfundosh në ndonjë aksident në rastin më të keq dhe deri në Levan për tu kthyer sërish, në rastin tim të mirë. Nejse, kaq domethënë, po ju ra rruga andej një shëtitje pasdite do t?ju shijojë?, shkruan Iva Tiço në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga