LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimi i tifozes seksi: "Si e kalova kanalin e Otrantos 25 vite më parë"

11 Gusht 2020, 13:40, Lifestyle CNA
Rrëfimi i tifozes seksi: "Si e kalova kanalin e Otrantos 25 vite

Rike Roçi është një nga modelet dhe tifozet më seksi  të shoëbizit shqiptar. Rike u bë e njohur për publikun shqiptar kur u bë pjesë e realityshoët ?Big Brother? ku tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me pamjen e saj.

Së fundi bukuroshja është bërë shumë nostalgjike dhe ka kujtuar udhëtimin e 25 vjetëve më parë kur udhëtonte si emigrante në Itali, përmes kanalit të Otrantos.

Ajo rrëfen se ka udhëtuar me një varkë, që ka kaluar në kanalin e Otrantos dhe gjatë gjithë kohës shtrëngonte dorën e motrës, pasi kishte frikë nga thellësia dhe deti.

?Histori e shkurtër 25 vjet më parë, nga Shqipëria kalova në kanalin e Otrantos në mënyrë të paligjshme si një emigrante e vogël me gjithë familjen time ? Unë mbaja dorën e motrës time fort nga frika e detit të thellë dhe errësirës ? sot pas 25 vjetësh u ktheva me familjen time duke kujtuar atë udhëtim kaq të frikshëm ? por që më bëri të kuptoj se ia vlente dhe se falë këtij udhëtimi, edhe pse ilegalisht dhe plot frikë, sot jam këtu si turist në një varkë me familjen time.  Më pëlqen jeta ashtu siç e kam dashur gjithmonë, e lumtur dhe e shëndetshme ? E dua Italinë dhe nuk do të ndalem kurrë së falenderuari, është vendi që më ka dhënë gjithçka?, tregon Rike Roçi në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga