LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Hapësirave të gjelbërta u vihet zjarri/ Veliaj përgatit terrenin për pallatet e radhës

8 Maj 2020, 13:10, Politikë CNA
Video- Hapësirave të gjelbërta u vihet zjarri/ Veliaj

Në Tiranë hapësirat e gjelbërta po zhduken gjithnjë e më shumë.

Ndërsa Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, vijon një fushatë mediatike për mbjelljen e pemëve bashkia e drejtuar prej tij lejon çdo ditë ngritjen e pallateve në hapësirat e blerta.

Tirana betonizohet cdo ditë e më shumë, pasi kryetari i bashkisë së kryeqytetit po shfrytëzon cdo hapësirë pë të ngritur kulla e pallate.

Në një video të siguruar nga CNA.al duket se tek Kodra e Diellit në Tiranë po përgatitet terreni për ndërtimin e pallateve të tjera.

Zonës së gjelbër i është vënë zjarri për t?i hapur vendin ndërtimeve të radhës.

Veliaj, i cili cdo ditë del e flet për gjelbërim dhe mbjellje pemësh, është ai që po shkatërron me dorën e tij edhe ato pak hapësira të gjelbërta që kanë mbetur./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga