LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"E konsideron veten vaksinë apo virus?"/ Rama-Pekës: Do e jap dorëheqjen te Syri Çimi.net nëse...

7 Maj 2020, 21:23, Politikë CNA
"E konsideron veten vaksinë apo virus?"/ Rama-Pekës: Do e

Një bisedë e shoqëruar me ironi dhe tone të ashpërsuara është zhvilluar me kryeministrin Edi Rama dhe gazetarin Çim Peka.

Peka e pyeti Ramën për deklaratën se do të japë dorëheqjen nëse koronavirusi largohet së bashku me të, ndërsa Rama tha se nëse gazetari siguron marrëdhënie të drejtëpërdrejtë me zotin dhe largon Covid-in do dorëhiqet te media opozitare.

Peka: Ndonjëherë thuhet se virusi del me virus. Ju jeni vaksinë dhe vazhdoni për këtë gjë të qeverisni apo e konsideroni veten virus?

Rama: Është komplet mbrapsht konceptimi që unë jam sundimtari, dua të jem sundimtari. Lidhja ime me këtë punë dhe karrige konceptohet me sa unë do bëj për njerëzit. Nëse ju siguroni një marrëdhënie të drejtpërdrejtë me zotin dhe siguroni që do largohet Covid-i me mua do e jap dorëheqjen dhe do e jap te Syri Çimi.net me kënaqësinë më të madhe.

Peka: Mjafton që ju e konsideroni veten vaksinë.

Rama: Çfarë e konsideroj?

Peka: Vaksinë anti-Covid.

Rama: E  them në sensin që do bëja më të mirën më të madhe me njerëzit. Do e e bëja me qefin më të madh për të thënë që nuk jam i lidhur me karrigen por jam për të ndihmuar njerëzit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga