LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjela bën “zbulimin”/ Ja kush na e solli epideminë

7 Maj 2020, 19:55, Politikë CNA
Ngjela bën “zbulimin”/ Ja kush na e solli epideminë

Avokati Spartak Ngjela, në një intervistë për ?Ora news?  te Xhemail Pasmaxhiut, u shpreh se Rama nuk mund të shkojë drejt pushtetit absolut me ligjin e pandemisë, pasi sipas tij, pandemia ka mbaruar.

Por Ngjela shkoi edhe më tej, ku tha se epideminë ne na e sollën italianët.

?Ne nuk dimë se si do të vijë pas koronës, a do të ketë kryeministri aktual që do ë shkojë drejt absolutes? Me çfarë ligji do të shkojë, me ligjin e epidemisë? Po epidemia ka mbaruar. Të gjithë këtë, arsyetohen pasi mbaron epidemia. Epideminë na e sollën italianë. Shqipëria ka pak vdekje. Ka shumë arsye dhe kur ka shumë arsye asnjëra nuk është e vërtetë. Një nga arsye është vaksinimi nga TBC”./CNA.al

Lajmet e fundit nga