LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërhoqi padinë ndaj Bild/ Rama sqaron çfarë e "bindi": Kurseva ca të holla

7 Maj 2020, 18:57, Politikë CNA
Tërhoqi padinë ndaj Bild/ Rama sqaron çfarë e

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me tërheqjen e padisë së tij ndaj gazetës ?Bild?.

Rama thotë se takimi me shefat editorialistë të gazetës ishte takim mbresëlënës dhe u krijua një marrëdhenie njerëzore e cila e bëri të tërheqë padinë.

?Nuk kam shumë për të thënë lidhur me këtë. Takimi me shefat editorialistë të gazetës ishte takim mbreslënës nga pikëpamja e diskutimit. Duke qenë se u krijua një marrëdhënie njerëzore mu duk e pamotivueshme për të vazhduar gjyqin. Me këtë rast kurseva edhe disa të holla nga arka e Partisë Socialiste?, tha Rama në një intervistë me Çim Pekën./CNA.al

Lajmet e fundit nga