LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna e policisë në protestë”/ Topollaj: Ja pse opozita jashtë parlamentare nuk e denoncon dot

7 Maj 2020, 16:01, Politikë CNA
Dhuna e policisë në protestë”/ Topollaj: Ja pse opozita

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, tregon arsyen pse opozita jashtëparlamentare nuk e denoncon dot dhunimin që i bëri policia sot protestës kundër ndryshimit të Kodit Penal.

Sipas Topollajt, opozita jashtë parlamentare nuk e denoncon dot dhunimin pasi ?po të mos kishte djegur mandatet as Kodin Penal se ndryshonte dot Edi Rama dhe as gjendjen e jashtëzakonshme nuk e shtynte dot sipas midesë.?

?Ccdo ditë që kalon qartëson dhe me shumë se djegia në bllok e mandateve dhe bojkoti i zgjedhjeve vendore ishin vendimet më të gabuara të mundshme?, shkruan Topollaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga