LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Turp të keni”/ Degradon debati live mes Ramës dhe Pekës

7 Maj 2020, 20:48, Politikë CNA
“Turp të keni”/ Degradon debati live mes Ramës dhe

Debate të ashpra janë zhvilluar mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Çim Peka.

Rama i ka kërkuar llogari Pekës për lajmin që përhapi panik për tërmetin që pritej të binte në mesnatës, sipas portalit të Pekës.

Gazetari është acaruar ndërsa i ka kërkuar llogari Ramës për policët që terrorizuan gazetarin e portalit të tij.

?S? ke kërkuar ndjesë kur nxorre shqiptarët në mes të natës që i thatë do bjerë termeti. Fute me qëllim një panik masiv e s? kërkove ndjesë?, tha Rama.

?Po si mund ta mbulosh trupin me policinë që na solle në redaksi ndaj një gazetari 30 kile me 200 policë Turp duhet të keni ju. Kur ju i terrorizoni shqiptarët me 18 mijë të vdekur nuk përpahni panik??, tha Peka./CNA.al

Lajmet e fundit nga