LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtyrja e vendimit për mandatin e Dvoranit/ Meta: Përgjegjësi e KLGJ dhe e askujt tjetër

8 Maj 2020, 09:55, Politikë CNA
Shtyrja e vendimit për mandatin e Dvoranit/ Meta: Përgjegjësi e

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor shtyhu vendimin për Ardian Dvoranin, për të cilin Meta kishte kërkuar shkarkimin me pretendimin se i ka mbaruar mandati, Në një prononcim për mediat, Meta theksoi se kjo çështje është përgjegjësi e KLGj-së dhe e askujt tjetër.

?E kam dhënë një përgjigje për këtë çështje. Ajo është një përgjegjësi që i mbetet vetëm KLGJ-së dhe askujt tjetër?, tha ai.

KLGJ-ja përmes një vendimi u shpreh në 5 maj se se kjo shtyrje u bë me qëllim që të njohë Dvoranin me vendimet dhe relacionet përkatëse të Këshillit për hapjen e vendeve vakante në Gjykatën e Lartë, korrespondencën e institucionit të KLGJ-së, me Presidentin e Republikës, për dekretimin e anëtarëve të rinj në të, si dhe marrjen e një opinioni ligjor nga misionet partnere që asistojnë Këshillin./CNA.al

Lajmet e fundit nga