LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rama më shumë shikues se Basha në Syri Tv/ Kulluri: I shkreti Lulzim, nuk tërheq me vëmendjen e të djathtëve

8 Maj 2020, 07:59, Politikë CNA
“Rama më shumë shikues se Basha në Syri Tv/ Kulluri: I

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë së dalja e Kryeministrit Rama dhe kreut të PD, Basha tek Syri Tv, muajin e fundit prodhoi vetëm 1 lajm, numrin e shikimeve ?live? në Facebook në faqen e televizionit.

Kulluri thekson se raporti i shikimeve është mbi 3 herë më i lartë për Kryeministrin, 13.600 të Rames përkunder 3.600 të sivllaut në krye të PD!

Me tej Kulluri thotë se prej kohësh Basha nuk e tërheq me vëmendjen e pjesës dërrmuese të votuesve të djathtë e aq më keq të ?elektoratit gri?.
Ai shprehet se këto shifra janë të frikshme për dinamikën politike në vend pas 7 vitesh qeverisjeje të Rilindjes.

?Qendrimi nq krye të opozitës i Bashës është dicka e pavlerë! Ose vërtet është kaq poshtë sic në fakt rezulton në sondazhe prej vitesh, ose televizionit më pranë PD nuk i hyn në punë as për imazh!?, shkruan mes të tjerash Kulluri.

?I shkreti Lulzim!
Dalja e Rames dhe Bashes te Syri muajin e fundit prodhoi vetem 1 lajm, pasi ne ato qe thane nuk do mbahet mend asgje! Numrin e shikimeve ?live? ne facebook ne faqen e televizionit! Sic shihet ne foto raporti i shikimeve eshte mbi 3 here me i larte per Kryeministrin. 13.600 te Rames perkunder 3.600 te sivllaut ne krye te PD!
Pas momenteve te para te humorit qe shkatojne fotot qe mi derguan (pasi u be shume kohe qe nuk i shoh ne studio), ne nje moment te dyte duhet kuptuar deshperimisht se c?ndodh! Megjithese prej kohesh Basha nuk e terheq me vemendjen e pjeses derrmuese te votuesve te djathte e aq me keq te ?elektoratit gri?. Por keto shifra jane te frikshme per dinamiken politike ne vend pas 7 vitesh qeverisjeje te Rilindjes.
Eshte e paprecedente ne 30 vite, qe drejtuesi i opozites te jete kaq i rrenuar ne fund te mandatit te dyte te qeverisjes se kundershtarit. Kjo s?ka ndodhur as me Berishen ne 1991 dhe 2004, as me Nanon ne 1996 qe kur bente ndonje interviste nga burgu Koha Jone ?fluturonte? ne shitje, por as me Ramen ne 2012! Secili ne rrathanat e kohes pavaresisht mendimit personal qe kam, nuk kane qene kaq te pavlefshem si alternative pushteti ne fund te mandatit opozitar.
Por ka edhe nje mundesi tjeter teorike rreth kesaj ngjarjeje! Nderkohe qe po flisja me nje drejtues platforme debati shume te ndjekur, me shkuan se ? shikimet mund te jene blere jashte Shqiperise, pasi nuk ka mundesi qe shifrat e ndjekjes se ketij emisioni te jene kaq te larta?. C?ka edhe mund te jete e vertete deri diku por jo ne vlere absolute! Por ky opsion mund te jete edhe me ?tragjik? per ?medemek shefin e opozites?, sepse i shkreti nuk vlen as per marketing te emisionit!
Ne te dyja rastet qendrimi ne krye te opozites i Bashes eshte dicka e pavlere! Ose vertet eshte kaq poshte sic ne fakt rezulton ne sondazhe prej vitesh, ose televizionit me prane PD nuk i hyn ne pune as per imazh!
Kjo do te thote se 1 viti para zgjedhjeve sic thosh edhe vete gabimisht drejtuesi i emisionit para ca ditesh, kjo konjukture politike ne fakt nuk prodhon dot rrotacion politik. Dhe kur shifrat e ndjekshmerise i dalin vete medias me te afert me PD, imagjinohet sesi del llogaria ne media me neutrale apo te majta! Qe do thote ?grope e zeze? per opoziten. Cdo dite e shkuar me Bashen ne krye te opozites eshte nje dite e ?cuar dem? per te ndryshuar qeverisjen ne 2021! Dhe kjo eshte tashme ceshtje aritmetmike jo e ?tipit 7×7=42? por 1+1=2!?, shkruan Kulluri në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga