LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çdo gjë vendoset në Facebook”/ Manjani: Komiteti i Ekspertëve nuk ekziston!

8 Maj 2020, 11:06, Politikë CNA
“Çdo gjë vendoset në Facebook”/ Manjani: Komiteti i

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka folur për mënyrën sesi është menaxhuar kriza e koronavirusit nga qeveria.
Sipas juristit, gjatë kësaj periudhe janë shkelur të drejtat e qytetarëve ndërsa nuk kanë

munguar as kritikat ndaj kryeministrit për të cilin ai thotë me ironi se është ?kryetekniku? i Komitetit Teknik të Ekspertëve.

I pyetur për ndikimet që mund të kenë kufizimet në sistemin e drejtësisë apo kudo tjetër, Manjani thotë se asgjë nuk është e sigurt, ?pasi mjafton një postim në Facebook dhe gjithçka ndyrshon.

Në një intervistë për Abc News, Manjani thotë se Komiteti Teknik, ligjërisht nuk ekziston, por është një shpikje.

?Në këtë prizëm ne nuk jemi si gjithë bota sepse kemi vakume në procesin e Drejtësisë. Këtu nuk parashikohet as çfarë do ndodhë deri pasdite. Se i fut një lajm në Facebook ai dhe ndryshon gjithçka. Kështu jemi katandisur?Rrëzohet ky që është dhe zgjidhet gjithçka. Unë fjalën kam, pushkë nuk marr dot. Zoti Palmer na tha vjet që do bëhej Gjykata Kushtetuese që vjet dhe nuk u bë. Një shtet që nuk ka gjykata dhe heq dorë nga ligjet nuk është më shtet, është pushtet është sundim. Nëse nuk i zihet rruga ky do vazhdojë kështu”, thote Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga