LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me shpërthim të kontrolluar pallati te Shkëmbi i Kavajës

8 Maj 2020, 10:16, Politikë CNA
U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me shpërthim të kontrolluar

Shembet me shpërthim të kontrolluar pallati 5 katësh te Shkëmbi i Kavajës, i cili u dëmtua nga tërmeti.

Objekti rezultoi i dëmtuar nga tërmeti i 26 nentorit.

Në trupin e objektit janë hapur 200 furnela (vrima) dhe u përdorën 6 kg eksploziv për shëmbjen e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga