LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Politika duhet urgjentisht t’i rikthehet normalitetit/ Biberaj thirrje Ramës: Hiq gjendjen e shtetrrethimit

8 Maj 2020, 10:08, Politikë CNA
Politika duhet urgjentisht t’i rikthehet normalitetit/ Biberaj thirrje

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, ish deputeti Aleksandër Biberaj i bën thirrje kryeministri Edi Rama të heqë gjendjen e shtetrrethimit dhe të largojë ushtrinë e policinë nga rrugët.

Biberaj shkruan se situata e pandemisë është keqpërdorur që nga ?dita zero? apo ?pacienti zero?, nga klika në pushtet, e cila që nga koha e tërmetit por sidomos gjatë pandemisë ka marrë formën e një junte ushtarake të pakontrolluar.

Nga ana tjetër, Bibera gjykon se politika duhet urgjentisht t?i rikthehet normalitetit dhe opozita duhet të marrë përgjegjësitë e veta përpara vendit, pasi ka sfida të jashtëzakonshme përpara, në interes të qytetarëve dhe të kombit!

?Nga keq-qeverisja 7-vjecare nuk pret më askush asgjë pasi ka vetëm përkeqësime, qytetarët presin vetëm rastin e parë për ta larguar nga froni i rrëmbyer padrejtësisht në vitin 2017 dhe i mbajtur po padrejtësisht deri tani vetëm me demagogji, propogandë, mashtrim, krim dhe korrupsion. Si gjithmonë vazhdojmë të mbetëm rekord botërore edhe për masat e zhdrejta represive, për shkeljen e lirive dhe të drejtave themelore të njeriut pa pyetur për kushtetute dhe as për ligje! Situata është tepër e zymtë, por jo pa shpresë! TANI ËSHTË KOHA! FRIKE JO, PËRBALLJE, AKSION OPOZITAR PËR TË NDRYSHUAR?, shkruan Biberaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga