LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk jemi vetëm"/ Basha falenderon BE-në për 50 milionë eurot

24 Mars 2020, 18:21, Politikë CNA
"Nuk jemi vetëm"/ Basha falenderon BE-në për 50

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka shpërndarë në rrjetet sociale mesazhin e ambasadorit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca, i cili njoftoi një ndihmë të madhe për Shqipërinë për përballimin e krizës së shkaktuar nga COVID -19.

?Nuk jemi vetëm!- shkruan Basha. “Mirënjohje Bashkimit Europian për këtë ndihmë të çmuar për shqiptarët dhe Shqipërinë, në këtë ditë të vështirë!”, nënvizon më tej lideri i demokratëve.

Ndërkohë, 50 milionë eurot e vëna në dispozicion për Shqipërinë janë planifikuar të ndahen në 4 milionë euro për pajisje mjekësore, 11 milionë për mbrojtjen sociale dhe 35 milionë për rikuperim ekonomik./ CNA.al

Lajmet e fundit nga