LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

BE jep 50 mln euro për Shqipërinë/ Reagon Meta: Ndihmë e çmuar në betejën për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë

24 Mars 2020, 18:05, Politikë CNA
BE jep 50 mln euro për Shqipërinë/ Reagon Meta: Ndihmë e

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit për Shqipërinë.

Pas këtij lami ka ardhur edhe reagimi i presidentit Ilir Meta.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shprehet se kjo është një ndihmë e çmuar në betejën kryesore për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë.

Nga ky fond, 4 milionë do të jepen për pajisje mjekësore dhe mbështetje të shëndetësisë, 11 milionë për mbrojtje sociale dhe 35 milionë euro do të jepen për rimëkëmbjen e ekonomisë pas ndikimit negativ që ka shkaktuar covid 19./CNA.al

Lajmet e fundit nga