LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse e gjithë media nuk ishte sot me Bashën

16 Dhjetor 2019, 10:56, Politikë CNA
Pse e gjithë media nuk ishte sot me Bashën

Sot opozita ka zhvilluar një tryezë për median. Një tryezë shumë e vonuar, por edhe një tryezë ku nuk përfaqësoheshin të gjithë mediat.

Por, le të shohim disa fakte.

Basha sot organizon një tryezë vetëm pak ditë para se ligji të kalojë në parlament, gjë të cilën nuk e ndalon dot, spese Luli dogji mandatet e deputetëve për ti shërbyer Edi Ramës. Sepse Basha është njeriu që i shërben më mirë kryeministrit, qoftë edhe me tryezën e sotme ku përtej disa eksponentëve të medias, Luli kishte vendosur censurën e tij, duke përjashtuar, por edhe duke u braktisur nga shumë media në vend.

Në finale, Luli tha se do ta anullonte ligjin kur të vinte në pushtet, por nuk kërkoi ndjesë për censurën që ka vendosur ai nga dita që është emëruar kryetar i Republikës së re.

Kaq i “ndershëm dhe i vërtetë” është Lulzim Basha me mediat, sa ne i kemi dërguar shtatë shkresa zyrtare, dhe ende nuk na jep autorizimin për të vërtetuar shkollimin e tij.

Kaq i ndershëm është me mediat, sa njësoj si Edi Rama sulmon gazetarët sa herë që thonë një fjalë kundër tij apo të vërtetat e mëdha të një kryetari të opozitës, që shkëlqen me paaftësinë e tij dhe sillet si një vegël qorre e qeverisë.

Basha sot tregoi se edhe në ditën më të zezë të medias, nuk ka mbështetjen e saj, sepse shumë prej tyre kanë vendosur të mos jenë as me të,  dhe as me ortakun e tij që e ka emrin Edi Rama. Pa le të flasim pastaj që në krye të qëndrojë Mona me ?ndërshmërinë?e saj në një betejë për fjalën e lirë.

Sot, Luli tregoi se në mjerimin e tij politik po i kryen një shërbim të shkëlqyer Edi Ramës.

I bëri qoken e radhës Edi Ramës duke përçarë mediat dhe gazetarët, duke përdorur një kauzë të fjalës së lirë për të fituar ndonjë pikë nga kredibiliteti i tij i humbur, dhe fatkeqësisht duke mbledhur në tryezë dhe vënë në krah jo vetëm gazetarët, por edhe gjobaxhinjtë dhe sharlatanët e medias./ CNA.al

Basha fsheh diplomimin/ CNA.al nuk i ndahet

Skandal, 12 vjet për t’u diplomuar/ Lulzim Basha fsheh shkollimin

12 vjet për t?u diplomuar/ Pse Lulzim Basha fsheh diplomën e shkollës së lartë?

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

Lajmet e fundit nga