LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi bën deklaratën e fortë/ “Pas Paketës Anti-shpifje priten spastrime politike”

16 Dhjetor 2019, 10:00, Politikë CNA
Kryemadhi bën deklaratën e fortë/ “Pas Paketës

Partia Demokratike ka organizur Tryezë me Opozitën në Komisionin e Medias për Paketën Anti-shpifje. Në këtë takim, Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka shprehur qëndrimin e saj mbi projektligjet e propozuara nga Qeveria.

Kryemadhi thotë se të gjithë, përfshirë mediat, organizatat, bizeneset dhe opozita do të japin kontributin e tyre në mënyrë që ?Paketa Anti-shpifje? të mos aprovohet. Ajo e ka paralelizuar situatën aktuale politike me një fillim ?diktatorial? duke thënë se pas kontrollit të mediave, hapi i rradhës do të jenë spastrimet politike.

?Të gjithë të japim kontributin tonë. Biznese, institucione, organizata. Duhet të kemi solidaritet me njëri ? tjetrin. Kemi një situatë të njëjtë me 1945 ku filluan spastrimet politike. Pas projektligjeve të medias, mos u habisni kur të ketë edhe spastrime politike. Nuk presim asgjë nga Parlamenti?, është shprehur Kryemadhi në Komisionin e Medias./CNA.al

Lajmet e fundit nga