LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Gjynah për Shqipërinë dhe horrat që iu ndjekin nga pas”/ Demokratët i tregojnë vendin Bashës

16 Dhjetor 2019, 08:12, Politikë CNA

Një ditë më parë është zhvilluar Akademia Politike e FPRD-së.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një postim në rrjetet sociale, ndërsa publikon foto nga aktiviteti, ndër të tjera shkruan se ky është një moment i rëndësishëm për Partinë Demokratike për të diskutuar me studentët sfidat politike te vendit, nga arsimi, ekonomia integrimi europian politika e jashtme etj.

Po ashtu, Bash aka publikuar live në rrjetet sociale, edhe fjalën e tij në këtë aktivitet.

Por, ajo çfarë bie në sy në publikimet e Bashës në rrjetet sociale janë komentet e demokratëve, të cilët tashmë nuk i besojnë kreut të PD-së.

Një qytetar shkruan ?Gjynah për Shqipërinë dhe gjynah për ata horrat e qorrat që ju ndjekin pas?.

Ndërsa një tjetër qytetar shkruan se pot ë ishin demokratët e vërtetë do ishte shumë ndryshe.

?Demokrat mbas porte. Se po te ishin demokratët e vërtetë, do ishte ndryshe Shqipëria, ju jeni thjeshtë Lapaqen ..?.-shkruan qytetari.

Po ashtu një tjetër shkruan ?Po ti a je duke prit që të organizojë Rama protesta kundër vetes? Pse na i thua dhe nuk bën as një gjë?
Thirre popullin e ta zhgarravisin ketë qeveri të qelbur?.

Ndërsa një demokrat tjetër vë në dukje një një detaj nga sfondi, i ngjyrosur mavi. ?Kush është ai i ” mencur” që sfondin e paska ngjyrosur me “bojen e Rilindjes” …..apo jemi bërë një parti…..!!!!?????-shkruan qytetari./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga