LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme”/ Kryemadhi zbulon prapaskenat

16 Dhjetor 2019, 10:53, Politikë CNA
“Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme”/ Kryemadhi zbulon

Në Komisionin e Medias të organizuar nga Opozita për paketën ?Anti-shpifje?, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nuk ka lënë pa hapur çështje që lidhen me situata aktuale të cilat sipas saj, tregojnë një keqfunksionim të qeverisjes së Ramës.

Kërkesën e Qeverisë për të shtyrë deri më 31 mars të vitit 2020 datën e gjendjes së jashtëzakonshme, Monika e komentoi si një manovër të Kryeministrit për të fituar kohë në mënyrë që të shmangë zgjedhjet e parakoshme dhe të vijojë sa më gjatë me mishërimin e një sistemi autokrat.

?Sot kemi një kryeministër që po kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme në Parlament deri në muajin mars, i cili ka të bëjë për sa i përket largimit të zgjidhjes politike që ka sot Shqipëria, që mund të zgjidhet vetëm nëpërmjet zgjedhjeve të lira dhe kërkon një spostim të tillë për të fituar kohë dhe për të vazhduar në instalimin e atij sistemi autokrat që e kanë shumë vende të tjera, duke kërkuar të bëjë një kopje të shëmtuar?, u shpreh Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga