LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqata e Bashkive kundër dyshes Rama-Veliaj/ Zbardhet letra

27 Korrik 2018, 08:46, Aktualitet CNA
Shoqata e Bashkive kundër dyshes Rama-Veliaj/ Zbardhet letra

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë i ka drejtuar një letër Presidentit të vendit, Ilir Meta, në lidhje me çështjen e Teatrit.

Ata i kërkojnë që të kthejë edhe një herë në Kuvend ligjin për Teatrin, në mënyrë që të mos shembet godina, duke i dalë kundër vendimit të Qeverisë Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj.

?Shoqata e Bashkive është e shqetësuar për ndërhyrjen e pushtetit qëndror në kompetencat e qeverisjes vendore. Qeveria, me fuqinë dhe mekanizmat e saj, po krijon precedente të rrezikshëm, duke ndërhyrë, imponuar për interesa të saj në vendimarrjen e qeverisjes vendore, këshillave bashkiak dhe komunitetit?, thuhet ndër të tjera në letër.

Më poshtë po sjellim  letrën dërguar presidentit Meta.

file:///E:/Downloads/384816272-Shoqata-e-Bashkive.pdf

Lajmet e fundit nga